Основна композиційна канва трагедії складається з розповіді про долю Гамлета. Кожен окремий пласт п’єси служить для повного розкриття його особистості і супроводжується постійними змінами в думках і поведінці героя.
Події поступово розгортаються таким чином, що читач починає відчувати постійну напругу, яка не припиняється навіть після загибелі Гамлета.Трагедію “Гамлет” можна розділити на п’ять частин:
Перша частина – зав’язка. Тут Гамлет зустрічається з примарою померлого батька, який заповідає йому помститися за його смерть. У цій частині принц вперше стикається з людською зрадою і підлістю. З цього і починаються його душевні терзання, які не відпускають його до самої смерті. Життя стає для нього безглуздим.
Друга частина – розвиток дії. Принц вирішує прикинутися божевільним, щоб обдурити Клавдія і дізнатися правду про його вчинок. Також він випадково вбиває королівського радника – Полонія. У цей момент до нього приходить усвідомлення того, що він є виконавцем вищої волі небес.
Третя частина – кульмінація. Тут Гамлет за допомогою виверти з показом п’єси остаточно переконується в винності правлячого короля. Клавдій розуміє, наскільки небезпечний його племінник, і вирішує “усунути” його.
Четверта частина – Принца відправляють до Англії, щоб там стратити. В цей же момент Офелія божеволіє і трагічно гине.
П’ята частина – розв’язка. Гамлет уникає страти, але йому доводиться битися з Лаертом. У цій частині гинуть всі основні учасники дії: Гертруда, Клавдій, Лаерт і сам Гамлет.
Немає коментарів:
Дописати коментар