У творі є чимало героїв:
- Так, Гертруда – мати Гамлета, яка була розумною, але слабовольной. Відразу після смерті чоловіка, виходить заміж за його вбивцю. Їй невідомо почуття материнської любові, тому вона легко погоджується стати спільницею Клавдія. І тільки після того, як вона випила отруту, що призначався її синові, вона зрозуміла свою помилку, зрозуміла, наскільки її син мудрий і справедливий.
- Офелія, дівчина, яка до останнього подиху любила Гамлета. Вона жила в оточенні брехні і шпигунства, була іграшкою в руках свого батька. Зрештою, сходить з розуму, так як не винесла випробувань, що випали на її долю.
- Клавдій – йде на братовбивство, лише б досягти своїх цілей. Підступний, хитрий, лицемір, який до того ж був розумний. Совість у цього персонажа є і вона його мучить, не даючи повною мірою насолодитися своїми брудними досягненнями.
- Розенкранц і Гільденстерн – яскравий приклад того, якими не повинні бути справжні друзі, адже друзі не зраджують, а тут, роблячи характеристику героїв твору «Гамлет» Шекспіра, бачимо, що ці герої легко зраджують принца, ставши шпигунами Клавдія. Вони з легкістю погоджуються відвезти послання, в якому йдеться про вбивство Гамлета. Але в підсумку доля грає не на руку, адже гине в результаті не Гамлет, а вони самі.
- Гораціо ж, навпаки, справжній друг до останнього. Він разом з Гамлетом переживає всі його тривоги і сумніви і просить Гамлета, після того, як відчув неминучий трагічний кінець, подихати ще в цьому світі, та розповісти все про нього. Взагалі, всі персонажі по-своєму яскраві, незабутні, неповторними і серед них, звичайно ж, неможливо не згадати у творі Шекспіра «Гамлет» образ самого головного героя, того самого Гамлета – принца. Цей герой багатогранний і має великий образ, що наповнений життєвим змістом. Ось ми бачимо ненависть Гамлета до Клавдію, при цьому він чудово ставитися до акторами. Він може бути грубим, як у випадку з Офелією, і може бути ввічливим, як у випадку з Гораціо. Гамлет дотепний, добре володіє шпагою, він боїться божої кари, але в той же час, богохульствує. Він любить мати, незважаючи на її ставлення. Гамлет байдужий до престолу, завжди з гордістю згадує батька, багато думає і розмірковує. Він розумний, не зарозумілий, живе своїми думками, керується своїм судженням. Словом, в образі Гамлета ми бачимо багатогранність людської особистості, який замислювався про сенс існування людей, тому він і вимовляє всім відомий монолог: «Бути чи не бути, ось в чому питання».
Чому Полоній вирішив піти на вбивство брата?
ВідповістиВидалитиПолоній пішов на вбивство, адже хотів забрати усю владу брата до своїх рук.
ВидалитиНа чиїй стороні була Гертруда?
ВідповістиВидалитиПісля смерті свого чоловіка Гертруда вирішила бути на стороні Полонія заради свого блага, проте згодом зрозуміла, що її шлях був хибний. І почали підтримувати Гамлета.
ВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалити